Обележили смо Hour of code 2016.

На препоруку Mинистарствa просвете, науке и технолошког развоја одлучили смо да се пријавимо и нађемо на листи образовних установа које ће обележити светску акцију ,, Час програмиранја” и тако увести наше ђаке у  свет будућности показујући им колико је лако почети учити програмирање.

У среду 7. децембра одељење 3-6 одржало је ,, Час програмирања” у својој учионици. Ученици су у групама прво по троје, а касније како желе прелазили  нивое игрица предвиђених за овај догађај на својим таблетима. Више можете видети ОВДЕ.

На више видних места у школи истакнут је плакат о бесплатном учењу програмирања кроз игрице помоћу светских платформи за учење програмирања.

sertifikat-za-skolu

This entry was posted in акције и пројекти. Bookmark the permalink.