Добродошли на званичну Интернет презентацију

ОШ “Драган Лукић”

Posted in обавештења | Comments Off on

ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавају се ученици 5.-8. разреда да непосредна настава почиње 19.04.2021. према моделу од септембра.

Непарна смена (5. и 7. разред) полази пре подне, а парна

(6. и 8. разред) после подне.

Настава у преподневној смени почиње у 8 часова, а у послеподневној у 1250.

Распоред група у обе смене те недеље:

Група Б – понедељак, среда и петак

Група А – уторак и четвртак

Posted in обавештења | Leave a comment

Републичко школско првенство у пливању

07.04.2021. године у спортском центру Милан-Гале Мушкатировић је одржано републичко школско првенство у пливању. Алексеј Калањ ученик 5/3 разреда основне школе ” Драган Лукић” у Београду , освојио је златну медаљу у трци на 50 m  краул стилом.

Posted in такмичења | Leave a comment

Обавештење за родитеље_Портал Моја средња школа

05.04.2021.

Обавештење за родитеље / друге законске заступнике ученика

који уписују средњу школу

Портал Моја средња школа представља платформу која Вам омогућава да извршите електронске услуге у вези са пријемним испитом, завршним испитом и уписом у први разред средње школе за школску 2021/2022. годину, за школе чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе, са изузетком музичких, балетских и специјалних школа.

Да бисте користили електронске услуге, потребно је да будете ауторизован корисник. Ауторизовани корисник може бити искључиво родитељ или други законски заступник који има одговарајућа права приступа до података о конкретном ученику, путем налога на Порталу Мој есДневник. Односно, уколико имате налог на порталу Мој есДневник или имате налог на Националном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs, којим приступате порталу Мој есДневник, омогућене су следеће електронске услуге:

1. подношење електронске пријаве за полагање пријемних испита
  2. подношење приговора на резултате завршног испита
  3. подношење електронске листе жеља
  4. подношење електронске пријаве за упис у средњу школу

Налог на есДневнику можете добити од разредног старешине у основној школи, а налог на државном порталу за електронску идентификацију можете сами креирати регистровањем на eID.gov.rs.

Позивамо вас да, у складу са текућом епидемиолошком ситуацијом, а, пре свега, због здравља и безбедности, користите расположиве електронске услуге у вези са процедурама за упис у средњу школу. Свакако, све захтеве ћете моћи и на стари начин да поднесете, непосредно у школи.

Posted in обавештења | Leave a comment

Календар уписних активности за осмаке

Поштовани родитељи и ученици,

календар уписних активности можете погледати овде

ОБАВЕШТЕЊЕ О МОЛБАМА ЗА ЦЕЛОДНЕВНУ НАСТАВУ ЗА БУДУЋЕ ПРВАКE

Поштовани родитељи/законски заступници,

Како је број пристиглих молби за целодневну наставу за школску 2021/2022. годину већи од броја расположивих места, Комисија за упис у први разред ОШ „Драган Лукић“ је сходно члану 53. став 7. Статута ОШ „Драган Лукић“ бр. 318 од 30.05.2019. године донела Одлуку, да се свима чије су молбе за целодневну наставу достављене школи закључно са 16.03.2021. године омогући упис уз претходну процену педагошко – психолошке службе за такав вид наставе.

Родитељи/законски заступници који су поднели молбе за целодневну наставу, а који су ван подручја школе, моћи ће да закажу тестирање преко еУправе након решавања молби за упис деце која територијално не припадају школи, након 30.04.2021. године.

ПЛАН ПИСМЕНИХ ПРОВЕРА И ПИСМЕНИХ ЗАДАТАКА

План писмених провера и писмених задатака

ОБАВЕШТЕЊЕ О ЕПИДЕМИОЛОШКИМ МЕРАМА ТОКОМ ОРГАНИЗАЦИЈЕ ПРОВЕРА У ШКОЛИ

Кризни штаб је 24.03.2021. године донео меру да ученици старијих разреда основне школе могу долазити у школу у мањим групама на провере знања уз стого поштовање свих противепидемијских мера.

Контактирали смо Завод за јавно здравље и од надлежног епидемиолога добили детаљна објашњења:

–   Ношење маске од стране свих ученика и запослених,

–  Мања група – до 15 ученика у учионици или 4м2 површине просторије по        ученику,

–   Минимално задржавање ученика у школи и школском дворишту,

–   Обавезно проветравање и чишћење свих просторија у школи у којима ти ученици бораве и површина које се додирују.

СВЕТСКИ ДАН ШУМА И СВЕТСКИ ДАН ВОДА

21. марта се обележава Светски дан шума.  2012. године Генерална скупштина Уједињених нација усвојила је овај Светски дан шума у циљу јачања свести заједнице о значају шума и како би се допринело њиховом очувању и одрживом управљању.

Шуме су једни од најсложенијих копнених екосистема.Светски дан вода обележава се сваке године 22. марта. Тај дан је усвојен резолуцијом Уједињених нација у децембру 1992. године. Светски дан вода слави воду и подиже свест о глобалној кризи са водом.

Ученици школе „Драган Лукић“ су желели да подсете на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света и да укажу на значај дрвећа и истакну бројне користи шумске вегетације.

На следећем линку можете погледати онлајн изложбу радова ученика: https://padlet.com/danicaljubicic/9p0817xiocc127cy

Кординатори: Тим за заштиту животне средине, наставници предмета Чувари природе и наставници разредне наставе.

Posted in такмичења | Leave a comment

САТ ЗА НАШУ ПЛАНЕТУ

Sat za našu planetu 2021

ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ ПРВАКА

Поштовани родитељи,
заказивање термина за упис ученика у први разред основне школе преко портала еУправе је почело од данас, 22.03.2021. године.
Заказивање термина за децу која територијално не припадају школи, почеће од 01.05.2021. године