За осмаке

Оно што сваког ученика осмог разреда очекује је Завршни испит и упис у неку средњу школу по избору.

Оно што је за све ђаке сада најважније јесте да ће пробна мала матура бити организована 07. и 08. априла, а сам Завршни испит 14, 15. и 16. јуна.

Да би се што боље припремили за оно што Вас очекује требало би да будете добро информисани.

Први корак је добро спознати своје способности и уклопити их са сопственим жељама, али и потребама које у друштву владају. Ту ће Вам помоћи информације о професионалној орјентацији на нашој страници:

Професионална орјентација

Други корак је да се упознате са средњим школама и смеровима које оне нуде. Треба добро обратити пажњу и на предмете који се у одређеним смеровима изучавају, јер ће Вам некада једино то бити правац којим ћете се руководти у избору смера у одређеној средњој школи.

Трећи корак је упознати се са правилима бодовања и границама за упис у те школе које сте одабрали. То ћемо накнадно објавити када Министарство буде донело коначну одлуку.

За претходна два корака Вам могу помоћи информације са следећег линка.

Четврто и најважније је што боље се припремити за Завршни испит. Малу помоћ спремили смо на нашој страни:

Завршни испит

И наравно на крају изузетно битно је пажљиво и правилно опунити Листу жеља.