Дечији писац Јасминка Петровић код нас у гостима

У уторак 5. децембра имали смо част да у нашој школи угостимо Јасминку Петровић, једног од наших најбољих дечјих писаца. Ушавши у библиотеку са широким осмехом на лицу, привукла је пажњу, како ученицима, тако и наставницима. За време своје кратке посете успела је све нас да насмеје и да нас наведе да причамо о свијим искуствима, слушајући нас са једнаким одушевљењем  и поштовањем као ми њу. Причала нам је о анегдотама јунака њених најпознатијих књига: „Лето кад сам научила да летим“, „Ово је најстрашнији дан у мом животу“ и „О мачкама, нотама и бубама“. Показала нам је како да обратимо пажњу на детаље и научила нас да онај ко не може да види, не мора бити слеп и да онај ко је стварно слабовид веома добро види оно што ми често не видимо. Придобила је симпатије и млађих и старијих док је веселим и мелодичним гласом испуњавала атмосферу. По завршетку уследила су бројна питања о њој и њеним делима. Ученици су напустили библиотеку са истим широким осмехом који је она донела унапред се радујући следећем сусрету!

Текст приредила библиотекарка Слађана Павловић Матовић

This entry was posted in културна делатност. Bookmark the permalink.